W jaki sposób Masło Shea wpływa na moją skórę i cerę?

Masło Shea odżywia skórę witaminami A, E i F. Witaminy A i E pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji: zdrową i czystą. Szczególnie przydatne są przy oparzeniach słonecznych. Pomagają zapobiegać pojawianiu się zmarszczek i linii mimicznych. Witamina F chroni skórę i odmładza. Łagodzi szorstką, suchą i popękaną skórę i pomaga załagodzić skutki przesuszenia i zniszczenia włosów. Masło Shea bogate jest w substancje niezmydlające się, które mają duży wpływa na stan warstwy lipidowej naskórka, chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy warstwy rogowej.

Masło Shea zawiera od 7 do 12% substancji niezmydlających. Olej z awokado ma ich od 2 do 6%. Tak wysoki poziom tych substancji sprawia, że Masło Shea łatwo przenika przez skórę, a nałożone na jej powierzchnię pozwala skórze oddychać i nie zatyka porów. Posiada również wysoki poziom kwasu cynamonowego (używanego w medycynie jako środek przeciwbakteryjny). Dzięki temu, świetnie nadaje się na olejek do opalania, wzmacniając przy tym opaleniznę. Wykazuje również działanie przeciwzapalne, dzięki czemu stosować go można nawet do leczenia reumatyzmu!

Masło Shea stosowane jest również z powodzeniem przy niektórych, poważniejszych nawet, chorobach skóry, takich jak wypryski, łuszczyca, atopowe zapalenie – za ułamek tego, ile kosztują lekarstwa i leczenie konwencjonalne.

Od jednej z kobiet z targowicy, zostałem potraktowany pewnego dnia opowieścią (a może to tylko przechwałki ;-)), że pewna pani „obruni” (biała) pracująca w jakiejś ambasadzie, miała uczulenie na słońce (tak, istnieje takie uczulenie!), i za każdym razem, gdy przebywała trochę dłużej na słońcu, dostawała wysypki. Kiedy jednak zaczęła stosować Prawdziwe Masło Shea, całkowicie wyleczyła swoją dolegliwość!

Ciekawe? Koniecznie podziel się z innymi - warto promować zdrowy tryb życia!