Masło shea to najlepszy przyjaciel skóry – nawilżanie, witamina A i E

Ciekawe? Podziel się z innymi - warto promować zdrowy tryb życia!

100% naturalne masło shea to najlepsze, naturalne źródło witaminy A. Całkowicie zastępuje inne kremy, które reklamowane są jako kosmetyki o podobnym działaniu. Masło shea jest chyba najlepszym, empirycznie udowodnionym nawilżaczem skóry, które przy okazji wykazuje ponadprzeciętne właściwości lecznicze i kojące. Dopiero od niedawna wiedza na ten temat stała się na tyle ogólnodostępna, że Masło Shea stało się nagle bardzo popularnym kosmetykiem. Już nie tylko znajduje się gdzieś w tyle listy składników kremów, ale teraz nawet fraza „z Masłem Shea” jest używana jako slogan reklamowy. Dla przykładu niektóre odżywki do włosów nagle zmieniły kierunek, i już nie są „3 w 1”, a „ze 100% Masłem Shea Premium”.

masło shea doskonale odżywi, nawilży i zregeneruje Twoją skórę
W Afryce masła shea używa się na porządku dziennym do odżywiania, nawilżania i regenerowania skórę.

Witamina A

Witamina A w Maśle Shea jest niezwykle istotnym składnikiem, który niebagatelnie wspomaga Masło Shea w leczeniu różnych problemów skórnych takich jak przebarwienia, zmarszczki, wypryski, czy podrażnienia i zapalenia skóry. Doskonałej jakości Masło Shea ma pozytywny wpływa na leczenie alergii skóry – np. atopowe zapalenie skóry – na łagodzenie objawów po ukąszeniu insektów, leczenia poparzeń słonecznych czy nawet odmrożeń.

Nawilżanie

Właściwości nawilżające zawdzięcza obecności kilku naturalnych „nawilżaczy” w nim zawartych. Są to takie same nawilżające kwasy tłuszczowe, które występują naturalnie w naszej skórze, a produkowane są przez gruczoły łojowe, a których zazwyczaj mamy spory deficyt. Jeśli wiesz, że Twoja skóra produkuje „coś” co jej dobrze służy i co jest niezbędne do jej prawidłowego życia (w tym jędrności, zdrowego wyglądu), to rozumiesz, jakim niesamowitym nawilżaczem jest Masło Shea. Pozytywne biochemiczne i fizyczne efekty działa Masła Shea na uszkodzenia skóry sprawiają, że produkt ten jest idealnym rozwiązaniem do procesu leczenia ran i uszkodzeń. Właściwie każdy, kto używa Masła Shea, może potwierdzić, że zauważa różnicę w szybkości gojenia się obrażeń oraz w wielkości/ilości śladów po tych uszkodzenia (np. rozjaśnia i spłyca blizny).

Witamina E

Warto również tutaj wspomnieć o roli witaminy E, również zawartej w Maśle Shea. Witamina E jest głównym antyoksydantem który chroni komórki przed utleniaczami. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianę naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem. Wykorzystywana jest też do leczenia męskiej niepłodności, zaburzeń mięśniowych, miażdżycy oraz chorób serca. (https://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_E)

Zatem, jeśli witamina E zawarta w Maśle Shea jest przydatna, to jej działanie może pomóc Twojej skórze na dwa sposoby: po pierwsze, poprzez poprawienie cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych, co spowoduje lepsze dokrwienie i dotlenienie komórek. Po drugie, witamina E doskonale chroni skórę przed działaniem czynników środowiskowych.

Ciekawe? Podziel się z innymi - warto promować zdrowy tryb życia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.