Pani Katarzyna i jej niemowlaczki: krosty, zaczerwienienia, łuszczyca.

Ciekawe? Podziel się z innymi - warto promować zdrowy tryb życia!

Pani Katarzyna:
Na moich niemowlaczkach stosuje białe Masło i sprawdza się rewelacyjnie, do tego stopnia że działa DUŻO lepiej niż maść na receptę na krostki. Dziecko po kontakcie z mata piankowa do zabawy, po otarciu buzią nabawiło się krost, które rozprzestrzeniły się na całą główkę. Dr dał receptę na maść cud z Wit A i czymś tam jeszcze, po zastosowaniu za bardzo nawet zaczerwienienia nie ustąpiły. Uznałam ratować dziecko moim kosmetycznym CUDEM i efekty były widoczne po kilku minutach. Zaczerwienienie znika a krost z dnia na dzień jest coraz mniej. Jednak masła w słoiku też jest coraz mniej 😁 i tu moje pytanie, znalazłam jeszcze słoik białego masła ale ma on już kilka lat, przynajmniej 4, czy ryzykować zastosowanie go na niemowlaku czy lepiej chwilę nie stosować masła, i poczekać na świeżą dostawę? Wiem że to Masło raczej się nie psuje, jednak 4 lata to już trochę czasu. Na sobie go wykorzystam ale dla dziecka trochę się boję. Co Pan o tym sądzi?

Odpowiedź:
Nie ma przeciwwskazań, aby stosowała Pani kilkuletnie masło na dziecko. Po tylu latach prawdopodobnie będzie miało bardzo niską zawartość samych witamin, ale kwasy tłuszczowe wciąż są i działają. Pewnie, że optymalnie będzie zakupić świeże masło, ale serio – nie ma się czym przejmować. Pewnie powinienem teraz Panią namawiać, na zakup świeżego ;))) Ale wolę napisać jak jest: nie ma potrzeby. Dostawy są świeże właściwie co pół roku (mniej więcej), po każdym sezonie wegetacyjnym.

Pani Katarzyna:
(…) przesyłam zrzuty z filmiku. Zaogniona buzia i główka, pojedyncze krosty. Stan z dnia 14 stycznia.

Pani Katarzyna:
27 stycznia, cała główka zaczyna się łuszczy.


Pani Katarzyna:
Stan z dzisiaj 30 stycznia. Tylko w kilku miejscach skóra się jeszcze łuszczy. Niestety widać że problem powraca, skóra miejscami nadal jest jakby grubsza, twardsza i nastąpi znów jej złuszczenie. Lekarz powiedział ze to jakieś problemy łojotokowe. Tak czy siak smarujemy się dalej 😄 mimo lamentu obu babć ze jakieś tam smarowidło nie pomoże. A jednak daje rade i to w tak krótkim czasie.

Pani Katarzyna (17 lutego):
Panie Szymonie
Dokładnie dziś możemy pochwalić się idealna buzią. I choć moja córka jeszcze nie mówi, to tym uśmiechem dziękuje ☺️

Ciekawe? Podziel się z innymi - warto promować zdrowy tryb życia!